Jak sprowadzić samochód z USA?

Jak sprowadzić samochód z USA?

Amerykańskie auto to marzenie wielu kierowców. Na rynku motoryzacyjnym Stanów Zjednoczonych możemy znaleźć niemal każdą markę samochodu. Sprowadzenie auta z Ameryki to proces, który wiążę się z załatwieniem wielu formalności. Abu nie tracić czasu na wypełnianie dużej ilości dokumentów oraz mieć pewność, że cały proces przebiega poprawnie, warto skorzystać z pomocy pośrednika.

Proces sprowadzenia samochodu z USA

Sprowadzenie samochodu z USA to proces, który wymaga załatwienia wielu formalności. Zdecydowanie warto skorzystać z pomocy specjalistów. W innym przypadku konieczne będzie udanie się do Stanów Zjednoczonych, co wiąże się z niemałymi kosztami. Samodzielna organizacja transportu samochodu może być stresująca. Pośrednik załatwi dla nas wszelkie formalności, a w naszym przypadku konieczne będzie opłacenie kosztów transportu oraz prowizji. Firmy zajmujące się zawodowo sprowadzaniem aut z USA liczą sobie zatem prowizje, jednak dzięki temu oszczędzimy sporą ilość czasu oraz stresu. Po sprowadzeniu auta, czeka nas jeszcze wizyta w Urzędzie Skarbowym oraz rejestracja samochodu. W urzędzie musimy stawić się samodzielnie, jednak specjaliści pomogą nam przejść przez cały proces. Dzięki temu możemy mieć pewność, że wszelkie formalności zostały należycie załatwione.

Czy warto korzystać z aukcji samochodowych w USA?

Najlepszą metodą na nabycie amerykańskiego samochodu w korzystnej cenie są aukcje USA. Samochody pojawiające się na licytacjach to często tak zwane "perełki", czyli auta w dobrym stanie oraz w niskiej cenie. Niestety, większość aukcji działa w sposób mało przejrzysty dla polskiego kupującego. Łatwo jest również trafić na oszustów. Najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z usług firmy, która zajmuje się sprowadzaniem aut z USA. Takie firmy często biorą udział w różnego rodzaju licytacjach, aby oferować klientom szeroką ofertą wyjątkowych samochodów z Ameryki. Firma zajmie się również ewentualną naprawą samochodu, a także sprowadzeniem go do Polski.

Jakich aut z USA nie można zarejestrować w Polsce?

Warto pamiętać o tym, że nie wszystkie samochody ze Stanów Zjednoczonych można zarejestrować w Polsce. Przede wszystkim, niemożliwe jest zarejestrowanie samochodu, który został oznaczony jako auto całkowicie zniszczone lub nienadające się do naprawy. Każdy samochód powinien posiadać zatem odpowiedni opis - TITLE. Powinniśmy zatem zwrócić na to uwagę. W innym przypadku niestety nie może być mowy o zarejestrowaniu samochodu w Polsce.