Czy warto stosować hirudoterapię?

Czy warto stosować hirudoterapię?

Myślisz o rozpoczęciu własnej praktyki medycznej? Każdego dnia coraz większa ilość osób potrzebuje pomocy w powrocie do pełnej sprawności fizycznej. Wpływ mają na to nie tylko przebyte choroby, czy uraz, ale także wyniszczający tryb życia. Sprawdź, na co musisz zwrócić uwagę, szukając się do otworzenia własnego punktu usługowego.

Czy wolnostojąca stacja do dezynfekcji rąk jest potrzebna?

Chociaż ciężkie czasy pandemii wiele zmieniły w życiu społecznym, jest kilka elementów, które warto zachować na stałe. Jednym z nich jest wolnostojąca stacja do dezynfekcji rąk. To doskonały element wyposażenia, który pozwoli twojemu pacjentowi pozbyć się bakterii i wirusów, a także ochroni cię przed niechcianymi chorobami. Co więcej, decydując się na wykorzystanie urządzenia, wzbudzisz większe zaufanie, a co za tym stoi podniesiesz jakoś i ocenę swoich usług. Stacja wolnostojąca ze względu na swoją mobilność jest doskonałym wyborem, który ustawisz w dowolnym punkcie gabinetu.

Hirudoterapia – kurs dla każdego?

Jeżeli chcesz świadczyć innowacyjne usługi, które zachęcą pacjentów do odwiedzin właśnie twojego gabinetu, wart zastanowić się nad oferowaniem metody leczenia, jaką jest hirudoterapia. Kurs doskonalenia umiejętności trwa zaledwie trzy dni i został przygotowany w oparciu o leczenie pijawkami dla wszystkich osób, które wykonują zawód medyczny oraz pokrewny. Warto zaznaczyć, że sama hirudoterapia została wpisana w Międzynarodowy Rejestr Procedur Medycznych, dlatego jej wykorzystywanie jest w pełni bezpieczne i zgodne z przyjętymi standardami.

Jakie korzyści może przynieść hirudoterapia?

Okazuje się, że leczenie pijawkami może mieć niezwykle korzystny wpływ w przypadku przyspieszania gojenia się ran. To właśnie dlatego najczęściej ta metoda stosowana jest u osób, które borykają się z zaburzeniami przepływu żył, zakrzepicą, są w trakcie leczenia ran po różnego rodzaju operacjach z zakresu chirurgii plastycznej, czy leczeniu ropni. Co więcej, hirudoterapia może być pomocna również w leczeniu stanów zapalnych stawów, poprawie układu krążenia oraz problemach z ciśnieniem.

Dla kogo przeznaczony jest kurs?

Głównym założeniem kursu terapii pijawkami jest wzbogacenie wiedzy i kompetencji osób, które na co dzień zajmują się zawodami medycznymi i około medycznymi. Oznacza to, że z propozycji mogą skorzystać lekarze, fizjoterapeuci, czy diagnostycy laboratoryjni. Hirudoterapia może być również włączona do oferty gabinetów kosmetycznych prowadzonych przez certyfikowanych kosmetologów oraz podologów. Certyfikowany kurs to doskonała okazja, aby podnieść swoje kompetencje i poszerzyć dotychczasową ofertę.